ÖVRIGT / Smycken / Brosch 10827102
nr 1082 7102
Brosch
silver, Kaplan, 1950-tal
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 januari 2017
kl 20:51:43
5/1 20:45:27
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver